Cilt Bakımı

Yağlı Ciltler Makyaj Yaparken Nelere Dikkat Etmeli

Yağlı cilt sahipleri bir çok zorlukla baş etmek zorunda kalır. Sivilce oluşumunu engellemenin yanı sıra makyaj yapmak, temizlemek oldukça zor gelir. Yağlı cilt sahipleri en büyük zorluğu T bölgesinden çekmektedirler. T bölgesindeki yağlanma ve parlama nedeniyle makyajın kalıcılığını sağlamak oldukça zor olmaktadır. Bu nedenle yağlı cilt tipine sahip kadınların doğru ürünlerle doğru makyajı yapmaları çok önemlidir. Yağlı ciltler makyaj için hangi ürünleri seçmeli, nasıl kullanmalı?

Yağlı Cilt Yapısına Uygun Makyaj

Yağlı ciltlerin sahipleri makyaj yaparken bir çok şeye dikkat etmeniz gerekiyor. Şimdi anlattıklarıma dikkat ettiğiniz takdirde yağlı cilde makyaj yapmak sandığınızdan daha kolay ve kalıcı olacaktır.
Makyajınızın kalıcı ve kusursuz bir görünüme sahip olmasını istiyorsanız öncelikle cildinizi iyi temizlemelisiniz. Cildinize uygun seçtiğiniz bir tonik yardımıyla cildinizi yatıştırdıktan sonra nemledirmeyi unutmamalısınız. Yağlı cilt sahipleri olarak yağsız formül ile üretilmiş nemlendiricileri tercih etmelisiniz.Makyajınızın kalıcılığı ve kusursuz görünümü için kesinlikle makyaj bazı kullanmalısınız.

Makyaj bazlarının içeriğindeki maddeler sayesinde gözenekleri sıkılaştırır ve böylece daha pürüzsüz bir görünüme sahip olmanıza yardımcı olur. Parlama sorununun önüne geçebilmek için matlaştırıcı özelliği bulunan bir baz tercih edebilirsiniz. Yağlı ciltlerin en çok karşılaştığı sorunlardan biri de göz kapağında far çizgisinin oluşmasıdır. Bu sorunun önüne geçebilmek için de bir far bazı kullanabilirsiniz. Unutmayınız ki yoğun yapılı ve fazla kapatıcı özelliğine sahip ürünler cildinizin daha da yağlanmasına sebep olacaktır.

Yağsız formülle üretilen fondötenlerin yanı sıra yağsız ciltler için özel üretilen BB kremleri de tercih edebilirsiniz.Yağlı cilde yapılan makyajın mat bir görünüme sahip olması için pudra olmazsa olmaz denilen üründür. Yüzünüzde bir tabaka hissi oluşturmamak için transparan pudra tercih etmelisiniz. Bu sayede yüzünüz istediğiniz kusursuz mat görünüme sahip olmuş olursunuz. T bölgenizdeki parlama için transparan pudranızı gün içinde sık sık kullanabilirsiniz. Bu da yeterli gelmiyor ve parlama sorununun önüne geçemiyorsanız eğer yağ emici mendiller sizin için çözüm olacaktır.

Çantanızda kolaylıkla taşıyabileceğiniz bu mendilleri gün içerisinde makyajınızı bozmadan rahatça uygulayabilirsiniz. Özellikle yaz aylarında makyajın kalıcılığını sağlamak çok zordur bunun için suya dayanıklı göz kalemi, rimel ve eyeliner kullanabilirsiniz. Tüm bunlara dikkat ederseniz istediğiniz mükemmel makyaja sahip olabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir